Maar liefst 25 Wageningse aanbieders van sport- en cultuur deden mee aan de Sam School Olympiade door clinics te verzorgen. SpelenmaaR Nüdel Kart was één van de clinics. Er deden bijna 1000 kinderen (9-12 jarige) van alle 13 Wageningse basisscholen mee aan de Olympiade. In vier rondes maakten de kinderen kennis met verschillende sport- en cultuuractiviteiten.
Sportservice De Vallei
Met de SAM School Olympiade geeft Sportservice De Vallei kinderen de mogelijkheid kennis te maken met het brede sport- en cultuuraanbod in Wageningen. Zodat ze kunnen ervaren wat ze echt leuk vinden. De basis voor een leven lang lol in sport, bewegen en cultuur. SAM School Olympiade in Wageningen onder luid gejuich van start – Sportservice Wageningen (sportservice-wageningen.nl)
Vreemde eend
Tussen al de sportaanbieders was SpelenmaaR een vreemde eend. Bij alle sporten en activiteiten moeten de kinderen zich houden aan de regels van het betreffende spel of de activiteit. Bij voetbal mag je niet met je handen aan de bal, bij karate mag je niet judoën, bij beeldhouden gebruik je steen, bij volleybal mag je niet aan het net zitten etc. Bij SpelenmaaR krijgen kinderen te horen “Hier mag je doen wat je wilt. Kijk waar je zin in hebt en ga het doen of maken.” Voor sommige kinderen was dit zo nieuw dat ze niet goed wisten wat ze er mee aan moesten. Het duurde even eer ze iets durfde te pakken en dan nog vroegen ze steeds of het wel kon. Andere kinderen hadden geen aanmoediging nodig en gingen direct aan de slag. Voor de gelegenheid hadden we de Nüdel Kart aangevuld met spullen uit onze SpelenmaaR kar zoals een helm, touwen, dozen en doeken.
Creativiteit op de atletiekbaan
In de vier rondes hebben we heel veel verschillende spelvormen gezien. Bouwen (een kar met ophaalbrug) , rijden (allerlei karren met grote, kleine, ronde en vierkante wielen) balanceren (een wiebel ding waarop je kunt staan) , gooien (een soort jeu -de boule maar dan met ringen), stokkengevecht (met zwiep zwaarden), takelen (een doos met touwen en een takel), verkleden (coureurs in een sportkar), springen (over en onder een touw door), fantasie (dit is een ding voor kleine beestjes, zodat ze ook eens groot kunnen zijn) en heel veel spel zonder doel gewoon gericht op het uitproberen en prutsen zelf.
Fascinerend om te zien. Wij en ook de leerkrachten en sportcoaches waren verrast door de enorme creativiteit die daar zomaar op de atletiekbaan ontstond.
Ook deze Nüdel SpelenmaaR actie smaakte naar meer, veel meer!