Zo, dat was een tour de force. Ilse, André en Daniella hebben in drie dagen tijd 5 lessen over samen spelen gegeven op 2 basisscholen in Wageningen. Groep 6,7 en 8 van de Piekschool en groep 7 en 8 van OBS de Tarthorst.
Zo’n 100 kinderen in Wageningen weten nu wat samenspelen is en hebben zin in het Samenspeeluitje op 22 april in speeltuin Tuindorp. Natuurlijk kunnen niet alle kinderen naar het uitje komen. Het is Suikerfeest, sommige kinderen hebben sport anderen moeten naar oma. We hopen dat toch een flink aantal kinderen zaterdag de weg naar speeltuin Tuindorp vindt en samenspeelmaatje kan zijn.
De lessen waren leerzaam en leuk. Voor Daniella en André was het de eerste keer voor de klas. Het ging super goed. De kinderen waren zeer geïnteresseerd in hun persoonlijke verhalen en wilden maar wat graag zelf eens in een rolstoel rijden.
En dat kon. Onderdeel van de les is het “handicap loket”. Kinderen kunnen een handicap kiezen en zelf ervaren hoe het is om te spelen als je in een rolstoel zit, minder goed ziet of een arm niet kunt gebruiken. Ook kunnen ze ervaren hoe het is om samenspeelmaatje te zijn en samen met een kind met taststok en oogmasker bijvoorbeeld tikkertje te spelen.
In de les komt ook aan bod wat je zelf fijn vindt bij samen buitenspelen. Alle kinderen zeggen dan; dat je mee mag doen, dat er geen ruzie is, dat je plezier hebt, dat je niet gepest wordt, dat je samen de regels en het spel bepaalt.
En ja, als iedereen dat fijn vindt is het natuurlijk heel logisch dat de andere kinderen in je klas en ook kinderen met een handicap dat fijn vinden. Dan snap je gelijk wat je als Samenspeelmaatje te doen hebt. Zorgen dat iedereen mee kan doen, niemand gepest wordt en iedereen lol heeft.
Mooi, dat gaan de samenspeelmaatjes zaterdag 22 april in de praktijk brengen!
Bekijk hier de video over de Samenspeeluitjes. Zie ook Zaterdag 22 maart Samenspeeluitje bij speeltuin Tuindorp in Wageningen – Empowerment by Playing